Długowieczne płoty drewniane

Tuesday, May 24th, 2016

Długowieczne płoty z drewna

Nietrafnie konserwowane płoty drewniane w mgnieniu oka się psują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie warto poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna wypada zacząć od dokładnego oraz starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest efekt finalny naszych robót. Przed użyciem artykułów do osłony i dekoracji ogrodzeń z drewna istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Kiedy ochronimy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanosić następne preparaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, lecz nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów typ ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji stądtoteż służą swoim właścicielom przez długi czas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: